Pomorze

Z Czechami większa strefa kibica

Pomorze

www.gdansk.pl | Jerzy PinkasStrefa kibica w Gdańsku

Na mecz Polska-Czechy gdańska strefa kibica ma zostać powiększona o 10 tys. miejsc. - Spodziewamy się prawdziwego oblężenia - przyznają organizatorzy.

Podczas ostatniego piłkarskiego starcia Polaków z Rosją w strefie kibica było 29,8 tys. kibiców. – Brakowało zaledwie 200 osób i musielibyśmy zamknąć bramy – mówi Piotr Piotrowski, rzecznik strefy w Gdańska. - Chcemy uniknąć takiej sytuacji, dlatego szykujemy miejsca dla 10 tys. więcej kibiców - dodaje.

Miejsce zamiast boiska

Organizatorzy spodziewają się prawdziwego oblężenia, między innymi dlatego, że mecz wypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy.

- Strefa nie zostanie powiększona przez przesuwanie płotów, tylko zaadoptujemy strefę relaksu, czyli boisko, które i tak nie cieszy się większym powodzeniem – tłumaczy Piotrowski. Wciąż stoi dodatkowy telebim, ustawiony już na mecz Polska- Rosja.

Kadra być może w Gdańsku

Zwycięstwo w meczu z Czechami zapewni dalszy udział biało-czerwonych w mistrzostwach Europy, czyli awans do ćwierćfinału. Jeśli plan się powiedzie, to Polską kadrę zobaczymy w Gdańsku.

Autor: aja/par/k

Źródło zdjęcia głównego: www.gdansk.pl | Jerzy Pinkas

Pozostałe wiadomości