TVN24 | Pomorze

Autobus z przedszkolakami wjechał do rowu. 14 dzieci w szpitalu

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Wypadek autobusu z przedszkolakami w Kujawsko-Pomorskiemtvn24
wideo 2/10
tvn24Wypadek autobusu z przedszkolakami w Kujawsko-Pomorskiem

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w okolicach Torunia. Autobus przewożący małe dzieci, które jechały na wycieczkę, wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kapitan Przemysław Baniecki przekazał nam, że o godz. 10:14 wpłynęło do nich zgłoszenie o wypadku w Wytrębowicach (gm. Łysomice, powiat toruński).

– Autokar przewożący dzieci z przedszkola wypadł z drogi i wjechał do rowu – przekazał nam strażak. Dzieci jechały z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie.

Opiekunka ze złamaną nogą

Na miejscu pojawiło się 10 zastępów straży pożarnej, osiem karetek pogotowia oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nikt nie został poważnie ranny, ale zdecydowano, że 14 z 31 dzieci, które były w autokarze - oraz cztery osoby dorosłe trafiły na badania do placówek medycznych w regionie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Najbardziej poszkodowana jedna z opiekunek dzieci helikopterem LPR została zabrana do szpitala. Ma złamaną nogę.

Policja bada okoliczności zdarzenia. Kierowca autokaru nie był pod wpływem alkoholu.

Drugi wypadek z dziećmi

Rano na Pomorzu także doszło do wypadku autobusu z dziećmi. Jak przekazał nam sierżant sztabowy Damian Chamier Gliszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, po godzinie 7 w miejscowości Rokitki bus miał uderzyć w autobus, którym podróżowało 24 dzieci ze szkoły podstawowej.

Także w tym wypadku dzieci wyszły bez szwanku, ale jeden z pasażerów busa został zabrany do szpitala. Zawinić miał kierowca busa, który nieprawidłowo wyprzedzał inny pojazd. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że jest pijany – miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP w Toruniu

Pozostałe wiadomości