"Nagle stał się agresywny, wyjął z kieszeni scyzoryk i ranił ratownika". 65-latek trafił do aresztu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Zaatakował ratownika medycznego, grozi mu 10 lat więzieniaPolicja Kujawsko-Pomorska
wideo 2/9
Policja Kujawsko-PomorskaZaatakował ratownika medycznego, grozi mu 10 lat więzienia

65-letni mężczyzna w trakcie transportu do szpitala zaatakował ratownika medycznego, który próbował mu pomóc. - Pacjent nagle stał się bardzo agresywny. W pewnym momencie wyjął z kieszeni scyzoryk i ranił nim sanitariusza. Na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach - informuje policja. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia.

Załoga karetki pogotowia w sobotę dostała wezwanie na ulicę Noakowskiego we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie). Na chodniku leżał tam mężczyzna, który miał potrzebować pomocy. - Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań - przekazała nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak dodała, na początku 65-latek był spokojny. Nagle jednak sytuacja zrobiła się niebezpieczna.

- Gdy ratownik chciał przeprowadzić wstępne badania, pacjent nagle stał się bardzo agresywny. W pewnym momencie wyjął z kieszeni scyzoryk i ranił nim sanitariusza. Na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach, gdyż załoga karetki zdołała w porę obezwładnić napastnika - mówi Seligowska-Ostatek.

Zaatakował ratownika medycznego, trafił do aresztuPolicja Kujawsko-Pomorska

Grozi mu 10 lat więzienia

65-latek został przekazany policjantom i przewieziony do komendy. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu - przekazała oficer prasowa.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzut dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, którym podczas wykonywania obowiązków służbowych jest również ratownik medyczny. Grozi za to nawet 10 lat więzienia.

W poniedziałek 65-latek złożył wyjaśnienia w prokuraturze. We wtorek sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko-Pomorska