TVN24 | Pomorze

"Wypadł z drogi, ściął drzewa i dachował". Nie żyje dwóch 19-latków

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
W wypadku zginęło dwóch 19-latkówOchotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku
wideo 2/5
Ochotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku W wypadku zginęło dwóch 19-latków

Kierowca i pasażer samochodu osobowego zginęli w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 544 w okolicach wsi Wlewsk (Warmińsko-Mazurskie). Auto, którym podróżowali, ścięło dwa drzewa i dachowało. Drugi z pasażerów, 17-latek, trafił do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło około północy z soboty na niedzielę na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 544 w okolicach wsi Wlewsk, w gminie Lidzbark.

- Kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie auto wypadło z drogi, ścięło dwa drzewa, po czym dachowało na drodze - przekazała sierż. szt. Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Dodała, że pojazdem podróżowały trzy osoby, mieszkańcy miasta i gminy Lidzbark. Na miejscu zginął 19-letni kierowca i pasażer w tym samym wieku. Drugi z pasażerów, 17-latek, został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Ostrzeżenia dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

W niedzielę rano wszystkie drogi wojewódzkie na Warmii i Mazurach były przejezdne, ale lokalnie może być ślisko. Sprzęt zimowego utrzymania pracuje w okolicach Elbląga i Kętrzyna.

- Ślisko może być zwłaszcza na odcinkach dróg biegnących przez lasy, na mostach i wiaduktach - przekazał Zenon Krajza z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Przejezdne są też wszystkie drogi krajowe.

- Rano wszystkie drogi zostały profilaktycznie przesypane solą - powiedział Krzysztof Sadzewicz z olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim w niedzielę rano może zamarzać mokra nawierzchnia dróg i chodników po opadach śniegu. Dla obu tych regionów wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Do wypadku doszło na DW nr 544 w okolicy wsi Wlewsk

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Ochotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku