"Na miejscu znaleziono młotek oraz piłę do cięcia lodu". Śmierć dwóch wędkarzy na jeziorze

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Uwaga na cienki lód!TVN24 Kraków
wideo 2/5
TVN24 KrakówUwaga na cienki lód! (wideo archiwalne)

Dwaj mężczyźni utonęli po tym, jak próbowali łowić ryby w przerębli na jeziorze Wilczkowo (Zachodniopomorskie). Akcja ratunkowo-poszukiwawcza trwała całą noc.

Jak poinformowała aspirant Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, wczoraj około godziny 21 policja otrzymała zgłoszenie o poszukiwaniu dwóch wędkarzy na jeziorze Wilczkowo w gminie Szczecinek.

- Z informacji udzielonej przez rodzinę, dwójka mężczyzn w wieku 67 i 69 lat pojechała rano na ryby. Od południa rodzina nie mogła się z nimi skontaktować – opowiada policjantka. Bliscy wędkarzy pojechali na miejsce, w którym mężczyźni mieli się znajdować. Tam znaleźli ich samochód, ale ani śladu po zaginionych. Wtedy wezwali pomoc.

Wędkarzy szukali również nurkowie WOPRWOPR POWIATU SZCZECINECKIEGO

Znaleźli ich nad ranem

Jak informuje oficer prasowy, na lodzie znaleziono pozostawione wędki, a także młotek oraz piłę do cięcia lodu. Wędkarze musieli siedzieć przy wyciętym przeręblu, gdy załamał się wokół nich lód.

Na miejsce oprócz policji i straży przybyli także płetwonurkowie z WOPR. To właśnie jeden z płetwonurków znalazł ciała dwóch mężczyzn na dnie jeziora.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Akcja ratunkowa zakończyła się około godz. 4 nad ranem. Ciała wędkarzy zostały zabezpieczone i przekazane do badań prokuraturze. Jak przekazuje nam Matys, wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Uznano, że najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: WOPR POWIATU SZCZECINECKIEGO

Raporty: