Czołowe zderzenie z cysterną, jedna osoba w szpitalu

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Wielkie Pułkowo. Czołowe zderzenie, jedna osoba w szpitalu
Wielkie Pułkowo. Czołowe zderzenie, jedna osoba w szpitalu
wideo 2/4
Wielkie Pułkowo. Czołowe zderzenie, jedna osoba w szpitalu

Do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i cysterny doszło w miejscowości Wielkie Pułkowo (woj. kujawsko-pomorskie) na drodze krajowej nr 15. 31-letnia kobieta kierująca skodą została przetransportowana z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala.

Do zdarzenia doszło na DK15 w miejscowości Wielkie Pułkowo w powiecie wąbrzeskim. Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem czterech pojazdów.

- Doszło do zdarzenia trzech samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. W wyniku tego jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana śmigłowcem do szpitala - poinformował w rozmowie z portalem tvn24pl brygadier Cezary Maćczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie.

Wielkie Pułkowo. Czołowe zderzenie, jedna osoba w szpitaluKP PSP w Wąbrzeźnie

Jak dodał strażak, samochód ciężarowy przewoził substancję niebezpieczną i znajdował się poza jezdnią.

- Substancja musi zostać przepompowana do zastępczych cystern. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej - podkreślił brygadier Maćczak

31-latka trafiła do szpitala

Te informacje potwierdza również policja. Z ustaleń będących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że 31-letnia kobieta, kierując skodą fabią, z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącą z naprzeciwka cysterną, która się przewróciła.

- Po uderzeniu w ciężarówkę skoda wróciła na prawy pas i wpadła do rowu. Jadąca za nią kobieta, chcąc uniknąć zderzenia, również zjechała na prawe pobocze, wjeżdżając do rowu. Ponadto, w wyniku zderzenia ciężarówki ze skodą, doszło do wyrwania drzwi w pojeździe osobowym, które uderzyły w czwarty pojazd - przekazał aspirant Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.

I dodał: - Kierująca skodą prawdopodobnie zasłabła za kierownicą i z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie zostanie również od niej pobrana krew do badań na ewentualną zawartość alkoholu w organizmie.

Wielkie Pułkowo. Czołowe zderzenie, jedna osoba w szpitaluKP PSP w Wąbrzeźnie

Pozostałym uczestnikom wypadku nic poważnego się nie stało. DK15 jest już przejezdna.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Wąbrzeźnie

Pozostałe wiadomości