Pomorze

Wichura powaliła 60-metrowy maszt

Pomorze

Powalony maszt w Rekowie Górnym
TVN 24 PomorzePowalony maszt w Rekowie Górnym

Silny, porywisty wiatr powalał drzewa i zrywał linie energetyczne na Pomorzu. W piątek wieczorem przewrócił też 60-metrowy maszt nadawczy w Rekowie Górnym na Kaszubach.

W piątek wieczorem, około godz. 20 silny wiatr przewrócił maszt nadawczy w Rekowie Górnym (woj. pomorskie). Należy on do firmy Emitel. Z 60-metrowej konstrukcji nadawało sygnał Radio Kaszebe.

O awarii poinformowała właśnie lokalna rozgłośnia na jednym z portali społecznościowych.

- Z przykrością informujemy, że w wyniku silnych podmuchów wiatru przewrócił się maszt w Rekowie Górnym, z którego Radio Kaszebe emitowało sygnał na 98,9MHz. Obiekt był obsługiwany przez spółkę Emitel. Emisja zostaje wstrzymana do odwołania. Zachęcamy do słuchania na 92,3 i 90,1 MHz lub w Internecie - taki komunikat pojawił się na profilu radia.

Radio nadaje teraz przez internet Facebook - Radio Kaszebe

Pękła lina?

Jak podaje Radio Gdańsk, najprawdopodobniej pękła jedna ze stalowych lin, które podtrzymywały konstrukcję.

Powalony maszt wciąż leży na polu. Na miejscu był powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Pucka. Nie powiadomiono innych służb.

Radiokomunikacyjne Centrum Odbiorcze w Rekowie powstało w 1970 roku. Wówczas stanowiło ono część stacji brzegowej „Gdynia-Radio” (wtedy ośrodek nadawczy mieścił się w Gdyni Oksywiu).

Jeszcze do 2003 roku całą stację wykorzystywano do potrzeb komunikacji morskiej. Kiedy zakończyła ona swoją działalność większość z masztów został zdemontowana.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa\kwoj / Źródło: TVN 24 Pomorze/ Radio Gdańsk/ radiopolska.pl

Pozostałe wiadomości