Strażnikom tłumaczył, że pił alkohol, ale alkomat tego nie potwierdził

Autor:
ng/gp
Źródło:
SM Wejherowo, TVN24
Demolował osiedle. Mówił, że jest pijany, ale nie potwierdził tego alkomat
Demolował osiedle. Mówił, że jest pijany, ale nie potwierdził tego alkomatSM Wejherowo
wideo 2/5
SM Wejherowo

Wyrwał stojak na rowery i kostkę chodnikową, zniszczył tablicę ogłoszeń i zbił klosz od lampy. Wejherowskim strażnikom, którzy zatrzymali go na gorącym uczynku, tłumaczył, że pił alkohol. Nie potwierdziło tego badanie alkomatem. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, bo źle się poczuł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 listopada, około godziny 18, na Osiedlu Kaszubskim w Wejherowie. Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy jednym z bloków mieszkalnych, mężczyzna zakłóca spokój i niszczy urządzenia publiczne.

Wyrwał stojak na rowery i kostkę chodnikową, zniszczył tablicę ogłoszeń i zbił klosz od lampy. Wejherowskim strażnikom, którzy przyłapali go na gorącym uczynku, miał tłumaczyć, że pił alkohol, jednak nie potwierdziło tego badanie alkomatowe. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, bo źle się poczuł.
Wejherowskie osiedle zostało zdemolowane SM Wejherowo

- Na chodniku leżał wyrwany z kostki chodnikowej stojak na rowery, zniszczona została tablica ogłoszeń oraz zbity klosz w lampie przy klatce schodowej - informuje Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali również podejrzanego o spowodowanie zniszczeń. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć motywów swojego zachowania, ale przyznał się do picia alkoholu. Nie potwierdziło tego badanie alkomatem.

Trafił do szpitala

- Mężczyzna był trzeźwy, ale w pewnym momencie oznajmił, że czuje się źle. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę na oddział ratunkowy - tłumaczy Hinca.

W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Jak podkreśla Hinca, gdy mężczyzna wydobrzeje, zostanie wezwany w charakterze podejrzanego.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: SM Wejherowo, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SM Wejherowo

Pozostałe wiadomości