TVN24 | Pomorze

Na Jezioraku motorówka stanęła w płomieniach. Członkowie załogi skoczyli do wody, by się ratować

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
pp,
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Pożar motorówki na jeziorze JeziorakKPP Iława
wideo 2/2
KPP IławaPożar motorówki na jeziorze Jeziorak

W niedzielę na jeziorze Jeziorak w Iławie (województwo warmińsko-mazurskie) trzy osoby zostały poszkodowane na skutek pożaru motorówki - podała straż pożarna. Jak wstępnie ustalili policjanci, łódź stanęła w płomieniach kilkanaście minut po zatankowaniu jej w porcie. Sternik oraz dwaj pasażerowie wskoczyli do wody, żeby ratować swoje życie. Poszkodowani to obywatele Niemiec.

Do pożaru motorówki doszło przy południowym krańcu Jezioraka, około 150 metrów od brzegu. Łódź stanęła w płomieniach zaraz po wypłynięciu z portu. Trzy osoby, które były na pokładzie, wyskoczyły do wody.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz wykonali oględziny motorówki. - Wstępnie ustalili, że sternik oraz dwaj pasażerowie po zatankowaniu łodzi w porcie wypłynęli na jezioro Jeziorak. Po kilkunastu minutach motorówka stanęła w płomieniach, a załoga łódki, aby ratować swoje życie, wskoczyła do wody - informują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Motorówka stanęła w płomieniachKPP Iława

Łódka ugaszona, trzy osoby poparzone

Policjanci dodali, że cała trójka z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitali, w tym 19–latek - helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazał w niedzielę młodszy brygadier Łukasz Kowalski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, poszkodowani to obywatele Niemiec - kobieta i dwóch mężczyzn.

Łódka została ugaszona przez iławską straż pożarną. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się teraz, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Autor:pp, MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Iława