Trotyl, granaty, karabiny i rewolwery. Policjanci dwa dni zabezpieczali arsenał

TVN24

Na posesji 57-latka znaleziono imponujący arsenałtvn24
wideo 2/5

57-latek z Wronia (Kujawsko-Pomorskie) usłyszał zarzuty i trafił do aresztu za zgromadzenie imponującego arsenału. Policjanci i saperzy dwa dni usuwali broń, amunicję i środki wybuchowe z jego posesji.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców powiatu wąbrzeskiego może posiadać znaczne ilości materiałów wybuchowych, broni i amunicji – relacjonuje mł. insp. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Zgłoszenie, które nadeszło 21 sierpnia, zaalarmowało policjantów. Na miejsce wysłano natychmiast funkcjonariuszy z Wąbrzeźna.

Około południa weszli oni na posesje zajmowane przez 57-letniego mężczyznę. - To, co zastali w pomieszczeniach i garażach, które użytkował w powiecie wąbrzeskim, ale także brodnickim, zaskoczyło ich – opowiada mł. insp. Chlebicz. Konieczne było wezwanie saperów z jednostki wojskowej w Chełmnie.

Pamiątki po wojnie

Dwa dni zabezpieczano imponujący arsenał. Policjanci wyliczają, że znaleziono: 300 gram prochu strzelniczego, lufy od karabinów i pistoletów, lufy z komorą zamkową, magazynki, karabiny maszynowe, pistolety maszynowe i rewolwery, amunicję strzelecką różnych kalibrów, pociski artyleryjskie, granaty ręczne, głowicę panzerfausta, granaty moździerzowe, bomby, minę przeciwlotniczą, zapalniki i trotyl.

Jak przyznaje policjantka z KWP w Bydgoszczy, przedmioty to najprawdopodobniej pozostałości po II wojnie światowej. Dokładnie wyjaśni to jednak wszczęte śledztwo.

- 57-latek usłyszał zarzuty posiadania i gromadzenia substancji wybuchowych oraz posiadania broni palnej i amunicji. Za przestępstwa te grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje mł. insp. Chlebicz.

W piątek prokurator złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla 57-latka, na który sąd przystał.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze