Pomorze

W tramwaju zaatakowali i znieważyli zagranicznych studentów

Pomorze

ZDMIKPIncydent w bydgoskim tramwaju (zdjęcie ilustracyjne)

Sześcioro studentów, obywateli Turcji i Bułgar zostało znieważonych przez trzech mężczyzn w bydgoskim tramwaju. - Używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym, doszło także do rękoczynów - relacjonują policjanci. Trzech bydgoszczan zostało zatrzymanych, byli nietrzeźwi.

Do incydentu doszło w czwartek po godz. 18 w jednym z bydgoskich tramwajów. Grupa sześciorga studentów pięciu obywateli Turcji i obywatel Bułgarii została zaczepiona przez trzech mężczyzn.

Kiedy świadkowie zobaczyli co się dzieje wezwali patrol policji, a motorniczy tramwaju zatrzymał pojazd pomiędzy przystankami, uniemożliwiając sprawcom jego opuszczenie.

- Obcokrajowcy zostali znieważeni, według relacji świadków mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej - relacjonuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Zatrzymano trzech mężczyzn

Policjanci zatrzymali trzech bydgoszczan w wieku 26, 26 i 32 lata. Wszyscy byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Jak wyjaśnia Chlebicz, na piątek zaplanowano przesłuchania pokrzywdzonych z udziałem biegłego tłumacza oraz innych świadków. Zabezpieczany będzie także monitoring. - Policjanci wyjaśniają udział poszczególnych osób w tym zdarzeniu. W tej chwili czynności prowadzone są pod kątem naruszenia przepisów stosowania przemocy lub groźby wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia - dodaje.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: ZDMIKP