TVN24 | Pomorze

Uciekał przed policją, spowodował kraksę i został zakuty w kajdanki. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Wypadek podczas pościgu w Somoninie
Wypadek podczas pościgu w Somoninieexpresskaszubski.pl
wideo 2/7
expresskaszubski.plWypadek podczas pościgu w Somoninie

W Somoninie (Pomorze) doszło do wypadku podczas policyjnego pościgu za piratem drogowym. Zderzyły się dwa auta i radiowóz. Teraz kierowca, który uciekał, może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

Kierowca audi, który w czwartek w Somoninie spowodował wypadek, usłyszał zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - poinformowała nas Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- W porze dużego nasilenia ruchu drogowego nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy policji, podjął próbę ucieczki, w trakcie której znacznie przekroczył prędkość - opisuje prokurator. Kierowca próbował nawet spychać inne auta ze swojej drogi.

W efekcie szaleńczej jazdy audi zderzyło się z radiowozem, a następnie z bmw, jadącym z przeciwka. Tylko łut szczęścia sprawił, że nikomu nic poważnego się nie stało.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Kraksa w Somoninieexpresskaszubski.pl

Na zdjęciach z portalu expresskaszubski.pl widać, że kierowca i jego pasażer zostali od razu po zdarzeniu zakuci w kajdanki. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta, ponieważ ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie składania wyjaśnień mężczyzna miał przyznać, że uciekał przed policją właśnie z tego powodu.

- Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Kierowcy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności - informuje prokurator Wawryniuk.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Google Maps

Autor:eŁKa//ec/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: expresskaszubski.pl

Pozostałe wiadomości