Pomorze

Trzy tony truskawek dla kibiców

Pomorze

Truskawki dla kibiców
tvn 24Truskawki dla kibiców

Pomorskie chce zdobyć serca zagranicznych kibiców kaszubskimi truskawkami. Ich smak ma zachęcić do częstszego odwiedzania Pomorza i pomóc w promocji regionu.

- Very good - przyznawali kibice, którzy w czwartek mieli okazję spróbować truskawek od kaszubskich plantatorów. Ci, którzsy nie załapali się w czwartek, będą mieli jeszcze okazję w poniedziałek 14 i piątek 22 czerwca.

Zachwyceni słodkimi truskawkami

Truskawki kaszubskie są słodkie i aromatyczne. Ze względu na warunki, w których dojrzewają wyróżniają się z odmian uprawianych w innych regionach z powodu wyższej zawartości cukru.

Truskawki, które rozdawane są kibicom zostały zebrane w certyfikowanych plantacjach powiatu kartuskiego, a dostarczają je plantatorzy zrzeszeni w Kaszubskim Stowarzyszeniu Producentów Truskawek. W sumie kibicom rozdane zostaną trzy tony owoców.

Promują Polskę

Akcja ma wypromować region w Europie. Kaszubska truskawka jest pierwszym i jak dotychczas jedynym pomorskim produktem regionalnym ze znakiem "Chronione Oznaczenie Geograficzne". Kaszëbskô Malëna jest wpisana do europejskiego systemu nazw i oznaczeń geograficznych na podstawie Rozporządzenia Komisji Europejskiej z dnia 27 listopada 2009r.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Gdańsk

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24

Pozostałe wiadomości