Trójmiejskie plaże gotowe na Euro

Pomorze

TVN24Wyróżnie gwarantuje wysoką jakoś kąpieliska

Służby ratownicze przygotowują się na trzy razy większą ilości plażowiczów niż podczas normalnego sezonu. W ramach projektu Plaża 2012, który rusza 1 czerwca, trójmiejskie plaże będą chronione całą dobę. Jak? Sprawdzał reporter TVN 24 Maciej Cnota.

Zrobią wszystko, by jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy plażowiczów. Ratownicy już szykują sprzęt:

- Nietypowy, taki jak statek powietrzny czy paralotnie z ratownikiem, skuter z platformą ratowniczą czy quad z noszami – wylicza Marcin Wojciechowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Specjalnie na czas turnieju Euro 2012 powstało całodobowe Centrum Koordynacji Ratownictwa.

Nocleg na plaży? W poniedziałek decyzja

W poniedziałek służby ratownicze i władze miasta określą, na ile będzie można sobie pozwolić na plażach. Liczą się z tym, że niektórzy kibice będą chcieli skorzystać z darmowego noclegu. Na razie jest to możliwe tylko w śpiworze, lub pod kocem. Za rozstawienie namiotu grozi nawet 500-złotowy mandat.

Jak tłumaczy Wojciechowski, jeśli kibice będą nocować na plażach, nocnym patrolom ratowniczym będzie trudniej wyłapać w tłumie ludzi, którzy będą potrzebować pomocy. - Z ratowniczego punktu widzenia nie ma przyzwolenia na taki nocleg - tłumaczy na antenie TVN24.

Autor: ws/mz / Źródło: TVN24 Gdańsk

Źródło zdjęcia głównego: MOSIR Gdańsk