Skręcił wprost pod pędzący pociąg, zginął na miejscu

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ford focus wjechał wprost pod pociągOSP KSRG Papowo Toruńskie
wideo 2/8
OSP KSRG Papowo ToruńskieFord focus wjechał wprost pod pociąg

Pod Toruniem doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym. Samochód wjechał pod pędzący pociąg. Kierowca zginął na miejscu.

Na drodze z Papowa Osieków (województwo kujawsko-pomorskie) około godz. 10:20 doszło do zderzenia forda z pociągiem relacji Toruń-Grudziądz. Kierowca auta zginął na miejscu. Z samochodu została pogięta blacha, a silnik pojazdu siła uderzenia odrzuciła na kilkadziesiąt metrów.

- Na miejsce wypadku dyżurny policji natychmiast skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna jadący fordem focusem w miejscowości Papowo wykonał manewr skrętu w prawo i wjechał na przejazd kolejowy. W tym czasie torowiskiem również od strony Torunia w kierunku Gdańska poruszał się szynobus – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pociąg zmiażdżył forda focusaOSP KSRG Papowo Toruńskie

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym strażacy z OSP Papowo Toruńskie, którzy informację o wypadku opublikowali w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Ruch pociągów na razie jest na trasie wstrzymany, a ruch samochodów na drodze krajowej nr 91 jest prowadzony wahadłowo.

Okoliczności tragedii wyjaśni ostatecznie policja i prokuratura.

Google Maps

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG Papowo Toruńskie