Pomorze

Saperzy wywieźli 250-kilogramową bombę. Mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domów

Pomorze

250-kilogramowa bomba na placu budowy. Ewakuowano mieszkańców
250-kilogramowa bomba na placu budowy. Ewakuowano mieszkańców
wideo 2/4

Niewybuch o wadze około 250 kilogramów znaleziono na budowie na osiedlu Jar w Toruniu. W piątek zarządzono ewakuację mieszkańców z 12 bloków oraz ze znajdujących się w nich lokali usługowych. Saperzy wywieźli już bombę na poligon, gdzie zostanie zdetonowana.

Pierwsze informacje o sprawie dostaliśmy na Kontakt24.

W piątek, przed wydobyciem bomby, ewakuowano mieszkańców z bloków w pobliżu budowy.

Jak poinformował rano Michał Zalewski, prezydent Torunia, ewakuowano około 260 osób, 20 dzieci ze żłobka i pracowników budowy.

- Ładunek został wywieziony z terenu osiedla na poligon w celu zneutralizowania. Mieszkańcy wracają do swoich mieszkań. O godzinie 12 nastąpiło przywrócenie ruchu i komunikacji miejskiej - podała Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowa prezydenta miasta.

Bombę znaleziono w czwartek

Bombę lotniczą odkryto w czwartek wieczorem na prywatnym terenie budowy przy ulicy Watzenrodego w Toruniu. Miejsce od razu zabezpieczono.

Jak poinformowała Maria Wesoły z biura prasowego toruńskiego magistratu, znaleziska przez noc pilnowali strażnicy miejscy.

- Jest to bomba zapalająca, prawdopodobnie lotnicza z okresu II Wojny Światowej. Mam nadzieję, że to jedyne i ostatnie znalezisko w tym rejonie. Kilka lat temu penetrowaliśmy ten teren pod kątem niewybuchów i niczego istotnego nie znaleziono - mówił wcześniej prezydent miasta Michał Zaleski.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu

Pozostałe wiadomości