Pomorze

Policja zatrzymała podejrzanego o napaść seksualną na 9-latkę

Pomorze

Zatrzymany to 36-latek
Zatrzymany to 36-latektvn24
wideo 2/2

Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę na klatce schodowej. 9-latka opowiedziała o wszystkim dziadkowi, później policjantom. Śledczy udostępnili nagranie, na którym widać domniemanego sprawcę. W ciągu doby od publikacji filmu udało się zatrzymać podejrzanego 36-latka. Dzisiaj usłyszy zarzuty.

Do napaści doszło 14 października. Sprawca zaatakował 9-latkę na klatce schodowej jednego z bloków na Osiedlu Młodych w Toruniu.

Dziewczynka opowiedziała o wszystkim swojemu dziadkowi. Później powtórzyła to policjantom, podając dokładny rysopis mężczyzny. Na podstawie opisu śledczy wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem i którą zarejestrował monitoring.

W ciągu doby po udostępnieniu nagrania zatrzymano 36-latka.

- We wtorek późnym popołudniem kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 36-latka podejrzewanego o przestępstwo o charakterze seksualnym, gdzie pokrzywdzoną jest osoba małoletnia poniżej 15. roku życia. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic Podgórza, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Mężczyzna nie był wcześniej notowany za przestępstwa o charakterze seksualnym.

Dziś 36-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko-pomorska

Pozostałe wiadomości