Miał sprzedawać bilety na koncerty i oszukać kilkadziesiąt osób. Usłyszał 59 zarzutów

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Toruń. Policjanci zatrzymali oszusta, który oferował bilety na koncerty
Toruń. Policjanci zatrzymali oszusta, który oferował bilety na koncertypolicja Toruń
wideo 2/5
Toruń. Policjanci zatrzymali oszusta, który oferował bilety na koncerty

23-latek z Torunia za pośrednictwem mediów społecznościowych miał oferować sprzedaż biletów na koncerty, przyjmować za nie pieniądze, ale wejściówek nigdy nie wysyłać. Policjantom udało się namierzyć mężczyznę, który usłyszał 59 zarzutów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformowała młodsza aspirant Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, policjanci już od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia o kobiecie, która za pośrednictwem mediów społecznościowych miała oszukiwać osoby na terenie całego kraju. Z ustaleń policjantów wynika, że kobietą z internetu był mieszkaniec Torunia.

- Schemat działania torunianina zawsze był podobny. 23-latek oferował w sieci sprzedaż biletów lub wyszukiwał posty osób poszukujących biletów na koncert ulubionej gwiazdy bądź zespołu, których z różnych powodów nie zdołały kupić w regularnej sprzedaży. Mężczyzna przychodził fanom z 'pomocą', oferując wymarzoną wejściówkę. Przyjmował za nią zapłatę jednak, pomimo obietnic, nigdy jej nie wysyłał - przekazała policjantka.

Czytaj też: "Mandat zostanie przekazany do komornika". Uwaga na takie wiadomości

Policja: oszukał co najmniej 59 osób z całej Polski

Jak dodała, mężczyzna zaczął działać w 2019 roku, a jego ofiarą miało paść co najmniej 59 osób z całej Polski. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego dozór policji, zakaz opuszczania przez niego kraju oraz poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa. - Czy inne niż dotychczas ustalone osoby padły ofiara oszusta? Wyjaśni to postępowanie, w którym śledczy zgromadzili pokaźny materiał dowodowy - podkreśliła policjantka.

Teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Policjanci zatrzymali oszusta, który oferował sprzedaż biletów na koncertyKMP w Toruniu
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Toruniu

Pozostałe wiadomości