TVN24 | Pomorze

Wyłowili 46-latka z Wisły. "Mówił, że i tak będzie spożywał alkohol i dalej pływał"

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Toruń. Wysłużony tramwaj zakupiło centrum nurkowe z Piechcina
Toruń. Wysłużony tramwaj zakupiło centrum nurkowe z PiechcinaGoogle Maps
wideo 2/3
Google MapsDo zdarzenia doszło w Toruniu

Służby z Torunia wyłowiły z Wisły mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wszedł do wody. Jak informuje policja, 46-latek był agresywny. Wyciągnięty z rzeki, odgrażał się, że za chwilę pójdzie się napić i będzie dalej pływał. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

W sobotę przed godziną 16 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który po spożyciu alkoholu poszedł wykąpać się w Drwęcy. Służby zaalarmował jego kolega, który od 20 minut nie miał z nim kontaktu.

- Na miejsce natychmiast została skierowana policyjna motorówka. Jej sternik od razu przystąpił do poszukiwań. Na miejsce zostali skierowani również ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy - relacjonuje aspirant Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Czytaj: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu

Dryfował w Wiśle, odgrażał się, że i tak będzie pił i pływał

Jak wyjaśnia policjant, po krótkich poszukiwaniach okazało się, że mężczyzna dryfuje środkiem nurtu Wisły około pół kilometra od ujścia Drwęcy.

- Funkcjonariusz wspólnie z ratownikami WOPR i strażakami wyciągnęli nietrzeźwego i stawiającego opór mężczyznę na pokład łodzi służbowej. Mężczyzna był agresywny i nie wykonywał poleceń ratowników. Mówił, że dalej będzie pływał w rzece i spożywał alkohol. 46-latek trafił na brzeg, a stamtąd wprost do izby wytrzeźwień - podkreśla Chrostowski.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas spędzania czasu w pobliżu akwenów.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Wielka zabawa i wielka tragedia"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości