Ewakuacja w Toruniu. Kolejny niewybuch znaleziony na budowanym osiedlu

TVN24

Google MapsNiewybuch wywieźli saperzy z Inowrocławia

200-kilogramowy niewybuch został odnaleziony podczas budowy osiedla w Toruniu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców między innymi pięciu pobliskich bloków. Po południu saperzy z Inowrocławia wywieźli niewybuch na poligon, a lokatorzy mogli wrócić do domów.

Na osiedlu JAR przy ul. Strobanda podczas prac budowlanych natrafiono na niewybuch. Natychmiast zawiadomione zostały wszystkie służby.

- Dziś rano na miejsce przyjechał patrol saperski, który zarządził ewakuację. Konieczne było ewakuowanie osób z okolicznych budynków, z okolicznej budowy, a także z zajezdni autobusowej, która znajduje się w pobliżu - informował młodszy aspirant Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. W sumie ewakuowanych miało być około 100 osób.

Kolejny niewybuch na cichym osiedlu

Na miejscu pracowali saperzy z Inowrocławia. - Działania w tym miejscu zostały zakończone. Saperzy wydobyli niewybuch i został on wywieziony na poligon - poinformowała Magdalena Stremplewska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Toruniu.

Około 200-kilogramowy niewybuch prawdopodobnie pochodził z czasów II wojny światowej.

To nie pierwsze takie niebezpieczne znalezisko w tym miejscu. Ponad rok temu - we wrześniu – informowaliśmy o ewakuacji spowodowanej innym ładunkiem. Wtedy akcja odbyła się bez problemów.

Osiedle Jar leży na północ od ToruniuGoogle Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ks/kwoj / Źródło: TVN24 Pomorze/PAP