Tir zepchnął osobówkę do rowu. Dwie osoby ranne

Pomorze

KPP KościerzynaDo wypadku doszło na trasie Korne-Lipusz niedaleko Kościerzyny

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rano na trasie Korne-Lipusz na Pomorzu. Samochód ciężarowy uderzył w bok osobówki, skręcającej w lewo, po czym oba samochody wylądowały w rowie. Jak zapewnia policja, kierowcy byli trzeźwi.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 8:00. - Samochód marki toyota corolla chciał skręcić w lewo, w kierunku leśnictwa Płocice. Jadący za nim samochód ciężarowy marki scania nie wyhamował i uderzył w bok i tył pojazdu, w wyniku czego oba auta wylądowały w rowie - tłumaczył mł. asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Dwie osoby ranne

W wypadku ranny został kierowca i pasażerka osobówki. Oboje zostali przewiezieni do kościerskiego szpitala. - Mężczyzna, który prowadził toyotę, został przewieziony do szpitala z obrażeniami lewego barku i okolic kręgosłupa. Pasażerka z lekkimi obrażeniami pojechała z mężem jedną karetką - mówił Kwidziński. Policja nie ustaliła jeszcze kto jest winny wypadku. Jak poinformował rzecznik, badania alkomatem wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tu doszło do wypadku:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: dp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kościerzyna