Kolejki od 3 w nocy, a i tak nie wiadomo, czy uda się zarejestrować auto. "To cyrk"

TVN24

Kolejki do wydziału komunikacji w Tczewietvn24
wideo 2/2

- We wtorek nie dało rady. W środę przyjechałem o godzinie 3.30, było zamknięte, a kartka dopiero była rano. Dzisiaj byłem znów o 3.30 i byłem trzeci w kolejce - opowiada pan Damian, który przyszedł zarejestrować samochód. W Tczewie problemy z dostaniem się do wydziału komunikacji trwają od wielu lat. Nowy starosta wprowadził zmiany, które mają poprawić sytuację. Na razie bezskutecznie.

Mieszkańcy Tczewa mówią zgodnie - problem z dostaniem się do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Tczewie jest od lat.

Rejestracja internetowa nie działa, do starostwa nie można się dodzwonić, a jak przychodzi się na miejsce, to kolejka jest tak długa, że i tak nie ma szans na dostanie się do okienka i zarejestrowanie samochodu.

Sytuacja jest tak napięta, że w środę i w czwartek wydział został zamknięty, aby pracownicy mogli uzupełnić zaległości. Efekt był taki, że w piątek kolejka ustawiła się już od trzeciej w nocy.

- Specjalnie wzięłam wolne w pracy, mam nadzieję, że w końcu uda mi się dostać. Ja jestem od 6.30, ale są osoby, które stały tu od trzeciej - mówi Anna Ludwikowska, która w piątek od rana stała w kolejce.

Pan Damian był tu już we wtorek. Wtedy nie udało mu się dostać.

- W środę przyjechałem o 3.30, było zamknięte, a kartka była dopiero rano. Dzisiaj trzeci dzień, stoję od 3.30 i już byłem trzeci - opowiada.

- To jest cyrk. Jestem od czwartej. W środę i w czwartek było nieczynne - dodaje Łukasz Kuśmierczuk.

Nowe rozwiązanie, na razie nieskuteczne

Starosta tczewski Mirosław Augustyn mówi w rozmowie z portalem TVN24, że problemy w wydziale komunikacji są odkąd pamięta.

- Starostwo istnieje od 20 lat i od samego początku są takie kolejki - mówi.

Dodaje także, że pracując nad rozwiązaniem problemu zdecydowano o połączeniu dwóch wydziałów - inwestycji drogowych oraz wydziału komunikacji.

- Przygotowywaliśmy się do tego. Wydziały zostały połączone 13 czerwca. Zorganizowaliśmy nabór, pozyskaliśmy dwie osoby, jedna jest na zastępstwo - tłumaczy Augustyn.

Nowy wydział istnieje już miesiąc, problem jednak pozostał - w środę i w czwartek wydział komunikacji był zamknięty, a w piątek od rana ustawiała się kolejka.

Jak przekonuje starosta, jest to spowodowane tym, że sześć osób poszło na zwolnienie lekarskie.

- To są kwestie, które nie zależą od nas. Jestem przekonany, że w ciągu dwóch, góra trzech miesięcy problem zostanie całkowicie rozwiązany - twierdzi starosta tczewski.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: tvn24