TVN24 | Pomorze

Podejrzany o to, że zaatakował nożem żeglarzy. Sąd nie zgodził się na areszt dla 70-latka

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
PAP/TVN24
70-latek został zatrzymany
70-latek został zatrzymanyKPP Węgorzewo
wideo 2/4
KPP Węgorzewo70-latek został zatrzymany

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 70-latka podejrzanego o zaatakowanie nożem dwóch żeglarzy w porcie w Sztynorcie (województwo warmińsko-mazurskie). Sąd wyznaczył dozór policyjny i poręczenie.

Do ataku doszło w porcie w Sztynorcie (woj. warmińsko-mazurskie) około godziny pierwszej w nocy z 21 na 22 czerwca. Pierwszą informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Maciej Prokop, zastępca Prokuratora Rejonowego w Giżycku, poinformował, że zatrzymany to 70 -letni mieszkaniec Płocka Dariusz R.

Śledczy postawili mężczyźnie dwa zarzuty: jeden dotyczy spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała powyżej 7 dni, a drugi - usiłowania u innej osoby spowodowania takich obrażeń.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd nie zastosował aresztu, wyznaczając dozór policji i poręczenie w wysokości 20 tysięcy złotych.

Do ataku doszło w porcieWitold/Kontakt24

Zaatakowanych zostało dwóch żeglarzy

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w największym porcie żeglarskim w na Mazurach, w Sztynorcie, gdy żeglarze spłynęli z jeziora. Przy kei na pokładzie jednej z łodzi wybuchła awantura. 70-letni mieszkaniec Płocka miał chwycić nóż i zaatakować załogantów. Jeden z nich został poważnie ranny w klatkę piersiową. Żeglarzom udzielili pomocy ratownicy z karetki wodnej. Obaj ranni trafili do szpitala w Giżycku.

Podejrzany o napaść został zatrzymany na łodzi przez policjantów z Węgorzewa. Oficer prasowy policji w Węgorzewie Agnieszka Filipska poinformowała, że pobrano mu krew na zawartość alkoholu i obecność substancji psychoaktywnych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//rzw

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Witold/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości