Pomorze

Szpital w Gdańsku dostał sprzęt od Owsiaka. "Konflikt zażegnany"

Pomorze

WOŚPSzpital nie chciał foteli do mycia pacjentów

Dwa fotele do mycia pacjentów trafiły już do Kliniki Rehabilitacji w Gdańsku. W lipcu Jurek Owsiak zagroził, że szpital nie dostanie sprzętu.

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagroził w lipcu, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku nie otrzyma sprzętu od fundacji, bo placówka odmówiła przyjęcia jednego z darów. Chodziło o dwa fotele do mycia pacjentów.

Na konferencji prasowej Jurek Owsiak powiedział, że pielęgniarki w szpitalu w Gdańsku brzydzą się myć chorych - czytaj więcej na ten temat.

Szpital tłumaczył, że nie chciał zrezygnować z daru, a chciał jedynie prosić fundację o zgodę na przeniesienie foteli do Kliniki Rehabilitacji, gdzie sprzęt będzie bardziej potrzebny.

Otrzymali niezbędną dokumentację

W związku z tą sytuacją fundacja zdecydowała się wykreślić UCK z listy placówek, które miały otrzymać pomoc. Po trzech miesiącach Orkiestra zmieniła zdanie.

- Po licznych publikacjach i nagłośnieniu sprawy, otrzymaliśmy od szpitala dokładną i wnikliwą dokumentację – tłumaczy Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy fundacji. – Dyrekcja szpitala w sposób szczegółowy i fachowy uzasadniła, dlaczego wykreśliła krzesełka z naszej listy. Uznaliśmy te argumenty, w związku z tym postanowiliśmy przekazać szpitalowi w Gdańsku wszystkie urządzenia, które pierwotnie znalazły się na liście darów – wyjaśnia. Informację potwierdza również zastępca dyrektora UCK, doktor Tadeusz Jędrzejczyk. – To od początku było nieporozumienie, które na szczęście udało nam się wyjaśnić – tłumaczy. – Z radością informujemy, że fotele trafiły już do Kliniki Rehabilitacji i służą pacjentom – wyjaśnia.

Sprzęt trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: aja/mz / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości