Pomorze

Koronkowa wersja hitu Depeche Mode na oficjalnym fanpage'u zespołu

Pomorze

Depeche Mode w wykonaniu muzyków ludowych
Depeche Mode w wykonaniu muzyków ludowychZespół Pieśni i Tańca Szczecinianie
wideo 2/3

Ponad 80 tysięcy osób obejrzało wideo, które gigant muzyki pop – Depeche Mode – zamieścił na swoim portalu społecznościowym. Ubrani w ludowe polskie stroje artyści z polskiego zespołu folkowego grają i śpiewają znany hit brytyjskiej grupy. Fani Depeche Mode oszaleli.

Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" pokazał, że połączenie folku i muzyki popularnej można przekuć w sukces. Ich wykonanie "Enjoy the silence" Depeche Mode zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez fanów grupy – prawie 8 tysięcy interakcji, ponad 1500 udostępnień i niemal same pozytywne komentarze.

- Jest to ogromny sukces, jest to prestiż i w pewnym sensie promocja polskiego folkloru, choć nie jest to dokładnie to, czym zajmujemy się na co dzień – cieszy się Krzysztof Kamiński, dyrektor muzyczny zespołu. Jak przyznaje od środy, gdy opublikowano wideo, już dostali mnóstwo nowych propozycji.

Pasja do muzyki

Za taką wyjątkową promocją szczecińskiej kapeli stoi 24-letnia Tulia, która od 12 lat jest członkiem grupy. Tulia została wybrana przez pracowników biura promocji Depeche Mode do poprowadzenia przez jeden dzień konta zespołu na portalu społecznościowym - to pomysł skrócenia dystansu między zespołem a jego fanami.

- To było niezwykle miłe przeżycie. Poproszono, bym pokazała siebie i swoją pasję do muzyki. Pomyślałam, że nagranie coveru będzie świetnym pomysłem – mówi nam Talia. – Muzyka Depeche Mode nie jest wcale tak odległa od muzyki ludowej. Obie opierają się na prostych, chwytliwych melodiach i rytmach – dodaje.

Jak podkreślają członkowie zespołu, przygodę od początku traktowali jako zabawę. Rozgłos jest dla nich ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Nie zamierzają jednak kontynuować kariery, wykonując covery. – Gramy muzykę ludową – podkreślają.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/mś / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie

Pozostałe wiadomości