Pomorze

Noworodek leżał przy śmietniku, ślady krwi na parapecie. Konkubent matki chłopca w rękach policji

Pomorze

Aktualizacja:
[object Object]
Kobieta uratowała noworodka i przekazała go pogotowiuiszczecinek.pl
wideo 2/6

Dopiero co urodzone dziecko znaleziono leżące na ziemi przy śmietniku w Szczecinku w Zachodniopomorskiem. Lekarze walczą o życie noworodka. Matka także jest w szpitalu. Dodatkowo policja zatrzymała konkubenta w związku z substancjami znalezionymi w mieszkaniu.

- Gołe, dopiero urodzone. Tu leżało – powiedziała ratownikom medycznym kobieta, która znalazła noworodka, wskazując miejsce przy śmietniku i szpalerze garaży przy ul. Armii Krajowej w Szczecinku. Przechodziła tędy przed godziną 10.

"To chłopczyk"

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z mężem kobiety, która zauważyła dziecko. – Płakał i ruszał się, jak go znaleźliśmy. To chłopczyk. Był jeszcze owinięty pępowiną. Zawinęliśmy go w kocyk - opowiada. Mieszkaniec Szczecinka przyznał, że żona jest pielęgniarką.

Kobieta zaalarmowała policję. Ta na razie nie informuje o sytuacji, ale sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku potwierdza, że rzeczywiście znaleziono dziecko i policja pracuje nad sprawą.

Stan noworodka jest ciężki

Jak udało się nam ustalić, stan noworodka był bardzo ciężki. - Dziecko było bardzo wyziębione. Jest w inkubatorze, ale oddycha samodzielnie. W tym momencie jego stan jest stabilny – poinformował nas Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku. Noworodek jest w drodze do szpitala w Koszalinie.

Wiadomo także, że policjanci znaleźli ślady krwi na parapecie okna na parterze pobliskiego bloku. Namierzono także matkę. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy oddziału ginekologicznego szpitala w Szczecinku.

- W szpitalu znajduje się również matka dziecka. Lekarze stwierdzą, kiedy będzie ona zdolna do przeprowadzenia czynności procesowych - informuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Znaleziono substancje, które mogą być narkotykami

- Mamy w tej sprawie jeszcze jeden element. W toku sprawy, po przeszukaniu mieszkania ujawniono substancje mogące być narkotykami. W związku z tą sprawą został zatrzymany partner matki dziecka - mówi Ryszard Gąsiorowski.

Mężczyzna jest obecnie w Komendzie Powiatowej Policji. Czynności wobec niego prowadzone są w kierunku stwierdzenia, czy posiadał nielegalne substancje.

Do zdarzenia doszło w Szczecinku
Do zdarzenia doszło w SzczecinkuGoogle Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁka/i / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: iszczecinek.pl

Pozostałe wiadomości