Wpadł w poślizg, obrócił się i zatrzymał na chodniku, tuż przed przystankiem

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Samochód wjechał w przystanek autobusowyStraż Miejska w Szczecinku/iszczecinek.pl
wideo 2/8
Straż Miejska w Szczecinku/iszczecinek.plSamochód wjechał w przystanek autobusowy

19-latkowi ze Szczecinka (Zachodniopomorskie) odebrano prawo jazdy po tym, jak prawie staranował wiatę przystanku autobusowego. Jechał z dużą prędkością i na mokrej nawierzchni wpadł w poślizg.

W środę 14 października o godz. 21:15 przez skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich przechodził policjant po służbie. W pewnym momencie zobaczył, jak z ulicy Powstańców Śląskich z dużą prędkością wyjeżdża auto marki BMW.

- Kierowca na zakręcie stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg, obrócił się i jechał wprost na wiatę przystanku autobusowego. Gdyby nie wyhamował go krawężnik, na pewno staranowałby przystanek – relacjonuje aspirant Anna Matys, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinku.

Samochód wjechał na przystanek autobusowyStraż Miejska w Szczecinku/iszczecinek.pl

Nie może siąść za kierownicą

Z samochodu odpadł tylny zderzak, a auto zatrzymało się na chodniku przed wiatą. Na szczęście nikt w tym momencie nie czekał na autobus.

Policjant, który był świadkiem zdarzenia, zawiadomił służby. – Zadbał także, by kierowca nie oddalił się z miejsca zdarzenia – opowiada asp. Matys.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Okazało się, że 19-latek już wcześniej popełniał wykroczenia drogowe. Funkcjonariusze uznali, że stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymali prawo jazdy młodego kierowcy i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.

Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Szczecinku/iszczecinek.pl