"Ma zmienić myślenie o polityce, posłuchać młodego pokolenia"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Rafał Trzaskowski promował w piątek w Szczecinie "Campus Polska Przyszłości"TVN24
wideo 2/8
TVN24Rafał Trzaskowski promował w piątek w Szczecinie "Campus Polska Przyszłości"

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i lider Ruchu Wspólna Polska promował w piątek w Szczecinie projekt Campus Polska Przyszłości. - Ma zmienić trochę myślenie o polityce, posłuchać młodego pokolenia – mówił podczas konferencji i dodał, że ma być to wzmocnienie dla opozycji.

Konferencja Rafała Trzaskowskiego odbyła się w piątek w budynku Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Lider Ruchu Wspólna Polska podkreślił, że "Campus Polska Przyszłości" to projekt, który ma między innymi zachęcić młodzież do działalności społecznej.

- To projekt, który przede wszystkim ma zmienić trochę myślenie o polityce, posłuchać młodego pokolenia, podjąć te najważniejsze wyzwania przed nami – powiedział Trzaskowski.

Dodał, że wyzwania te "to przede wszystkim kryzys klimatyczny, zmieniająca się gospodarka po COVID-19, kwestie miejsc pracy". - Przygotowaliśmy wydarzenie bez precedensu w Polsce i w Europie – powiedział Trzaskowski. - Największe tego typu wydarzenie, zapraszamy tysiąc młodych osób do Olsztyna, gdzie będziemy dyskutować o wyzwaniach przyszłości, gdzie będzie możliwość spotkania się z autorytetami ze świata polityki, kultury, biznesu i sportu – dodał.

"Miejmy nadzieję, że będzie to wzmocnienie dla opozycji"

Lider ruchu Wspólna Polska podkreślił, że jemu i Ruchowi Wspólna Polska zależy na tym, żeby "tę wielką energię, która jest w młodym pokoleniu móc wyzyskać dla Polski, żeby zachęcić ich do działalności społecznej".

- Miejmy nadzieję, że będzie to wzmocnienie dla całej opozycji – powiedział prezydent Warszawy. Zapowiedział też, że następne projekty formacja będzie prezentować w kolejnych miesiącach. Trzaskowski zapytany, czy jego najnowszy projekt może przekształcić się w przyszłości w partię polityczną, odpowiedział, że projekt Campus Polska Przyszłości jest organizowany "dla młodego pokolenia, przede wszystkim odpowiada na ich zapotrzebowanie aktywności". Wyraził nadzieję, że stanie się on wydarzeniem cyklicznym.

Trzaskowski o projekcie "Campus Polska Przyszłości": szukamy osób, które chcą się angażować

Dodał, że Ruch Wspólna Polska, jako między innymi forum konsolidacji samorządowców, również nie ma być partią polityczną.

- Wręcz przeciwnie - ma być uzupełnieniem dla opozycji, która pracuje w trochę innym rytmie. Ma też dać szansę stania się taką przestrzenią, w której będziemy mogli wszyscy rozmawiać i realizować wspólne przedsięwzięcia – podkreślił Trzaskowski.

Dyskusje o polityce klimatycznej i edukacji

Zapowiedział również, że do wspólnych przedsięwzięć będzie zapraszał zarówno ludzi niezaangażowanych do tej pory, jak i polityków opozycji. Celem - jak podkreślił - ma być budowa wzajemnego zaufania, a nie tworzenie nowych bytów, czy podziałów.

- Na tym nam zależy, żeby się przede wszystkim wzmacniać i ze sobą współpracować, rozszerzać, sprawić, by jak najwięcej ludzi aktywnych pozostawało w orbicie całej opozycji – miejmy nadzieję, że już niedługo zjednoczonej – powiedział Trzaskowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W miniona środę Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla tysiąca młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Trzaskowski inauguruje "Campus Polska Przyszłości": to jest spotkanie, którego do tej pory nie byłoTVN24

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24