Tragiczny pożar, 10-letni chłopiec zmarł w szpitalu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Tragiczny pożar w SzczecinieTVN24
wideo 2/7
TVN24Tragiczny pożar w Szczecinie

Pożar w domu dwurodzinnym w Szczecinie wybuchł w nocy. Z mieszkania ewakuowały się dwie osoby dorosłe i dwuletnie dziecko. W środku został 10-letni chłopiec, ewakuowali go strażacy. - Doszły do nas informacje, że niestety ten chłopiec przewieziony do szpitala zmarł - przekazał rzecznik prasowy straży pożarnej.

Tragiczny pożar wybuchł w mieszkaniu przy ulicy Różany Zakątek na szczecińskim osiedlu Krzekowo-Bezrzecze. Całe poddasze zajęło się ogniem. Straż pożarna zgłoszenie dostała o pierwszej w nocy z czwartku na piątek.

- Z mieszkania ewakuowały się dwie osoby dorosłe i jedno dziecko w wieku dwóch lat. 10-letnie dziecko strażacy ewakuowali w trakcie ugaszania pożaru, zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego - przekazał kpt. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie.

Dodał, że 10-latek był reanimowany i został przewieziony do szpitala. - Doszły do nas informacje, że niestety ten chłopiec przewieziony do szpitala zmarł - powiedział Kubiak. - Rodzice, jak również młodsze dziecko zostali poparzeni i przewiezieni do szczecińskich szpitali - dodał.

Informację o śmierci 10-letniego chłopca potwierdziła również Joanna Woźnicka, rzeczniczka prasowa szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Tragiczny pożar w SzczecinieTVN24

Pożar przeniósł się na drugą część domu

Ogień rozprzestrzenił się także na drugie mieszkanie w budynku. Lokatorzy zdążyli się ewakuować.

Pożar został ugaszony po dwóch godzinach. Jak mówi kpt. Tomasz Kubiak, ciężko teraz mówić o przyczynach zdarzenia. Będą to wyjaśniać śledczy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pożar domu w SzczecinieTVN24

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24