"Powiedział, że jej córka ma koronawirusa i potrzebuje szczepionki z USA". Dała mu kilkadziesiąt tysięcy złotych

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
KMP Szczecin
Jak wygląda oszustwo "na koronawirusa'"?TVN24
wideo 2/6
TVN24Jak wygląda oszustwo "na koronawirusa'"?

Zadzwonił do starszej kobiety, powiedział, że jest policjantem. Przekazał, że jej córka ma koronawirusa i pilnie potrzebuje drogiej szczepionki, która musi być sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych. Kobieta dała nieznajomemu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dopiero później zorientowała się, że została oszukana.

Do zdarzenia doszło w środę w Szczecinie. Oszust zadzwonił do starszej kobiety na telefon stacjonarny. Podał się za policjanta.

- W trakcie krótkiej rozmowy poinformował, że jej córka znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim z powodu koronawirusa i pilnie potrzebna jest szczepionka sprowadzona z USA, która pomoże w walce z rzekomą chorobą, a jej koszt wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych - przekazali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Kobieta, chcąc ratować życie dziecka, przygotowała pieniądze. Za jakiś czas przyszedł po nie nieznany mężczyzna.

- Dopiero później zorientowała się, że została oszukana. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą szczecińscy funkcjonariusze - przekazali policjanci.

Szczepionka na koronawirusa wciąż nie istnieje, na całym świecie trwają prace nad jej stworzeniem.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

"Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy"

Policjanci apelują o rozwagę i ograniczone zaufanie do obcych osób. Jeżeli ktoś dzwoni, podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, najlepiej najpierw sprawdzić, z kim naprawdę rozmawiamy. Funkcjonariusze przypominają również, żeby nikomu nie mówić o oszczędnościach, jakie posiadamy.

PAMIĘTAJMY ! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Natychmiast poinformuj o tym Policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Chcą zarobić na strachu przed koronawirusem. Policja przestrzega przed oszustamiUwaga na oszustów, którzy chcą zarobić na koronawirusie - apeluje policja, do której docierają sygnały o przypadkach sprzedaży "magicznych ziół", "cudownych herbat" czy amuletów, które mają uchronić nas przed SARS-CoV-2 lub spowodować cudowne ozdrowienie. Mikstury i talizmany pojawiają się w sieci, ale funkcjonariusze ostrzegają też przed domokrążcami, którzy podszywają się pod służby sanitarne i oferują na przykład specjalne środki czystości.Marta Kolbus | Fakty po południu

Autor:MAK

Źródło: KMP Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: