"Picek" po 23 latach wyszedł z więzienia i już wrócił za kraty

TVN24

Wyszedł z więzienia po 23 latach. Jest podejrzany o przestępstwocbsp.policja.pl
wideo 2/6

Policjanci z CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Jeden z nich pół roku temu, po 23 latach, wyszedł z więzienia. - Odpowiadał za udział w zorganizowanych strukturach przestępczych, działających jeszcze w latach 90. Członkowie tej grupy działali wyjątkowo bezwzględnie i brutalnie wobec swoich ofiar - informują policjanci.

Podejrzanych zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Szczecinie wspólnie z prokuratorami z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie .

- Zapobiegli oni wymuszeniu rozbójniczemu, którego ofiarą miał paść szczeciński biznesmen. Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony może nie być jedyną ofiarą - mówi kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak dodaje, ofiary były zmuszane do przekazania od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Kiedy ci się nie godzili, sprawcy zastraszali ich, grożąc pobiciem, a nawet ciężkim uszkodzeniem ciała.

"Bezwzględni i brutalni wobec swoich ofiar"

Z ustaleń śledczych wynika, że w sprawę może być zamieszany Wiesław J. ps. "Picek".

- Mężczyzna od dawna jest znany policjantom, ponieważ odpowiadał już wcześniej za udział w zorganizowanych strukturach przestępczych, działających jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Członkowie tej grupy działali wyjątkowo bezwzględnie i brutalnie wobec swoich ofiar - tłumaczy Jurkiewicz.

W lutym tego roku, po 23 latach więzienia, Wiesław J. wyszedł na wolność.

- Trafił tam m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, obrót narkotykami, czerpanie zysku z cudzego nierządu oraz nakłanianie do zabójstwa - mówi rzecznik.

Teraz on i drugi podejrzany mężczyzna zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24