TVN24 | Pomorze

Połamał krzyż w kościele i uderzył księdza. Zarzuty i areszt dla 33-latka

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Mężczyzna uderzył księdza przed kościołem
Mężczyzna uderzył księdza przed kościołemtvn24
wideo 2/6
tvn24Mężczyzna uderzył księdza przed kościołem (wideo z 16 września 2021 roku)

Pijany 33-latek zdewastował przedsionek kościoła na szczecińskich Pomorzanach, a później uderzył księdza. Teraz mężczyzna, decyzją sądu, trafi na trzy miesiące do aresztu. Jest podejrzany o uszkodzenia ciała duchownego, obrazę uczuć religijnych i zniszczenie mienia parafii.

O trzymiesięcznym areszcie dla 33-letniego mężczyzny poinformowała w piątek Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Jak przekazała, mężczyzna "obraził uczucia religijne przez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zniszczenie mienia parafii". 15 września tego roku mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu kościoła pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach. Na nagraniach widać, jak mężczyzna z butelką piwa w ręce zrywa ze ściany krzyż wiszący w przedsionku kościoła, kopie kropielnicę i chce wejść do wnętrza kościoła przez szklane drzwi - te, mimo uderzenia w nie krzesłem, nie ustąpiły.

Zdewastował kościół, a potem uderzył księdza
Agresywny mężczyzna zdewastował kościół, a potem uderzył księdza16.09 | W kościele w Szczecinie 33-letni mężczyzna najpierw zdewastował przedsionek, a potem uderzył kapłana. Duchowny trafił do szpitala, a napastnik został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu.Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP

Uderzył księdza, usłyszał zarzuty

Wszystko widziała kobieta, która zaalarmowała księży. Jeden z nich wyszedł do agresora, który zdążył wyjść z kościoła. Pomiędzy mężczyznami - jak relacjonowała wcześniej policja - wywiązała się dyskusja. W pewnym momencie napastnik uderzył kapłana w twarz.

Na miejscu pojawiła się policja, która została poinformowana o dewastacji . Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka. Jak informowała oficer prasowa szczecińskiej KMP, mężczyzna był wcześniej notowany. Ze względu na stan zdrowia 33-latka przez kilkanaście dni nie można było wykonać czynności prokuratorskich z jego udziałem.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Prokurator Obarek przekazała, że 33-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała "i znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe" księdza, a także kierowanie do niego gróźb karalnych. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor:MAK/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP

Pozostałe wiadomości