TVN24 | Pomorze

Szczecin. Ktoś metalowymi kulkami niszczy samochody. Wandala szuka policja

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Szczecin
Policja szuka wandala ze Szczecina
Policja szuka wandala ze Szczecinatvn24
wideo 2/8
tvn24Policja szuka wandala ze Szczecina

Już siedem zniszczonych samochodów ma na koncie sprawca lub sprawcy wandalizmu, do którego dochodzi na jednym z osiedli w Szczecinie. Ktoś nie tylko niszczy auta, ale metalowymi kulkami ma też rzucać w ludzi. Sprawą zajmuje się policja.

Ktoś niszczy auta - mieszkańców osiedla Arkońskie-Niemierzyn w Szczecinie - metalowymi kulkami, które rzuca lub strzela. Zniszczone zostały szyby w samochodach oraz karoseria jednego z pojazdów.

– Już siedem osób zgłosiło zniszczone samochody. Uszkodzone zostały nie tylko zaparkowane pojazdy, ale też jadące. Boimy się, że komuś coś się stanie – mówi nam Maciej Gos, mieszkaniec osiedla.

Jak opowiada nam szczecinianin, ostatnio ktoś rzucał metalowymi kulkami w robotników prowadzących prace na pobliskim skrzyżowaniu. Podejrzewa, że może to być ta sama osoba. – Zgłosiliśmy to policji. Mamy nadzieję, że znajdą sprawcę – podkreśla Gos.

Takich kulek używa wandal ze Szczecinatvn24

Policja szuka sprawcy

Sierżant sztabowy Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdza, że funkcjonariusze otrzymali cztery zgłoszenia dotyczące zniszczenia samochodów. – Dla dobra śledztwa nie mogę powiedzieć, co ustaliliśmy. Podjęliśmy odpowiednie kroki. Jesteśmy w kontakcie z radą osiedla – informuje Pankau.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wszystkie osoby, które zostały w podobny sposób poszkodowane lub mogą pomóc w ujęciu wandala, proszone są o kontakt ze szczecińską policją.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości