Pomorze

Niemiec zdawał na prawo jazdy w Polsce. Na egzamin przyszedł "po kielichu"

Pomorze

Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu
Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzuWORD w Szczecinie
wideo 2/4

Będący "pod wpływem" obywatel Niemiec, próbował zdać egzamin na prawo jazdy w Szczecinie. Sąd ukarał go ekspresowo. To już drugi taki przypadek w ostatnich tygodniach.

43-letni Niemiec przyszedł na egzamin w towarzystwie tłumaczki do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie we wtorek. Początek części testowej zaliczył bez problemu – sprawdził stan oleju i płynu hamulcowego, ustawił lusterka i ustawił fotel we właściwej pozycji.

Bez problemu na łuku

Przejechał nawet poprawnie łuk na placu manewrowym. Jednak, gdy egzaminator wsiadł do samochodu po tym elemencie, wyczuł zapach alkoholu w samochodzie. I choć obywatel Niemiec zaprzeczał, by alkohol spożywał, zaprosił go na badanie alkomatem.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przebadali zdającego egzamin. Okazało się, że podejrzenia egzaminatora są słuszne. U 43-latka stwierdzono ponad 0,7 alkoholu w organizmie – opowiada nam podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Sąd ukarał kursanta w trybie przyspieszonym
Sąd ukarał kursanta w trybie przyspieszonymtvn24

Kolejny raz

Niedoszły właściciel prawa jazdy został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. Sąd ukarał w trybie przyspieszonym – już w środę usłyszał wyrok.

– Orzeczono trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę 2,5 tysiąca złotych. Będzie musiał również zapłacić 5 tysięcy złotych dla fundacji pomagającej ofiarom wypadków samochodowych – relacjonuje Rudzińska.

To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Na początku kwietnia 47-letni obywatel Niemiec również zaliczył jazdę po łuku przed tym, jak egzaminator wyczuł alkohol w jego oddechu. Okazało się, że miał ponad promil w wydychanym powietrzu. Jak się dowiedzieliśmy, wcześniej mężczyzna stracił na terytorium Niemiec uprawnienia właśnie za jazdę po alkoholu.

Sprawę relacjonowaliśmy na antenie TVN24:

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Pijany kursant
Pijany kursant tvn24

Autor: eŁKa/b / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: WORD w Szczecinie

Pozostałe wiadomości