Nie zatrzymał się do kontroli, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. "Powodem ucieczki był pośpiech na rozprawę sądową"

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Szczecinie
Do zdarzenia doszło w SzczecinieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szczecinie

34-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Szczecinie. W trakcie ucieczki przed policjantami wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i ma zakaz prowadzenia pojazdów. A to nie wszystko. "Powodem jego ucieczki był pośpiech na rozprawę sądową związaną z wcześniejszą jazdą bez uprawnień" - przekazali funkcjonariusze.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Do kontroli postanowili zatrzymać mężczyznę jadącego bmw. "Ten jednak ominął radiowóz i stojących policjantów, rozpoczynając ucieczkę" - informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Policja: był pod wpływem narkotyków, ma zakaz prowadzenia, spieszył się do sądu

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za kierowcą bmw. Ten jednak - jak relacjonuje policja w komunikacie - nie zatrzymywał się i zwiększał swoją prędkość. W końcu wypadł z drogi i uderzył w drzewo. To jednak nie powstrzymało mężczyzny przed próbą dalszej ucieczki. Opuścił swoje auto i zaczął biec. "Po chwili jednak został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów" - przekazuje biuro prasowe szczecińskiej policji.

Okazało się, że 34-latek był pod wpływem narkotyków. Ma też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. "Natomiast powodem jego ucieczki był pośpiech na rozprawę sądową związaną z wcześniejszą jazdą bez uprawnień" - podają funkcjonariusze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości