Wzorowy korytarz życia na A6. Policja chwali kierowców

TVN24

Policja pokazuje, jak powinien wyglądać korytarz życiatvn24
wideo 2/5

To było perfekcyjne zachowanie uczestników ruchu – mówią policjanci i publikują film z autostrady pod Szczecinem, na którym widać podręcznikowy korytarz życia. Mundurowi jechali do potrącenia, które miało miejsce na autostradzie.

W środę 18 września funkcjonariusze jechali autostradą A6 do zgłoszenia o potrąceniu pracownika firmy wykonującej na trasie prace drogowe. Byli tak zaskoczeni idealnym zachowaniem kierowców, którzy, widząc samochód jadący na sygnale, zjechali na bok, tworząc tak zwany korytarz życia, że wszystko nagrali telefonem komórkowym.

- Kierowcy zachowali się wzorowo. To bardzo ważne, bo chodzi o ratowanie ludzkiego życia i liczy się każda chwila – ocenia sierż. szt. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

"Światełko w tunelu"

Funkcjonariusze postanowili pochwalić kierowców, którzy stali wtedy w korku i opublikować nagranie. – Chcieliśmy pokazać dobry przykład – dodaje sierż. sztab. Gryszpan.

Policjantka przypomina też, że, będąc w takiej sytuacji, powinno się ściszyć radio i zerkać w lusterka, by zawczasu zauważyć zbliżający się pojazd służb. Nie powinno się robić zdjęć i filmów, czy wychodzić z samochodu.

Krzysztof Radek z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przyznaje, że nadal jest problem z korytarzami życia – wielu kierowców nie wie jak się zachować lub, co gorsza, celowo, na przykład zawracając, blokuje drogę karetkom pogotowia czy policji. - Widzę jednak światełko w tunelu - dodaje.

Opublikowanie filmu pokazującego właściwe zachowanie uczestników ruchu, ocenia pozytywnie. – Bardzo często kierowcy naśladują zachowanie innych. To znaczy jeden zjedzie na bok, drugi robi to samo. Takie akcje medialne na pewno pomagają – uważa.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Szczecinie