TVN24 | Pomorze

Szczecin. Koronawirus w trzech szkołach. Kilkudziesięciu uczniów przeszło na naukę zdalną

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//now
Źródło:
TVN24
Koronawirus w szczecińskich szkołachTVN24
wideo 2/7
TVN24Koronawirus w szczecińskich szkołach

Nie minął nawet tydzień od rozpoczęcia zajęć, a już kilkudziesięciu uczniów trzech szkół w Szczecinie musiało przejść na naukę zdalną. Wszystko przez potwierdzone tam przypadki koronawirusa wśród uczniów i nauczycieli.

W dwóch szkołach ponadpodstawowych i jednej podstawowej w Szczecinie wśród uczniów i nauczycieli pojawiły się potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Chodzi o trzy klasy - po jednej w każdej z tych szkół. - Obecnie te klasy przebywają w trybie nauki zdalnej, która została rozpoczęta po wydaniu stosownej opinii przez sanepid - wyjaśnia Marta Kufel z Urzędu Miasta w Szczecinie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Koronawirus w trzech szkołach w Szczecinie8.09| W trzech szkołach w Szczecinie odkryto przypadki koronawirusa. Część dzieci musiało przejść na naukę zdalną. TVN24

Łącznie na naukę zdalną przeszło kilkudziesięciu uczniów. Część z nich przebywa na kwarantannie. - Nauczeni doświadczeniem z zeszłego roku możemy powiedzieć, że uczniowie odbywają normalne lekcje, tyle że w trybie zdalnym, czyli [nauka - przyp. red.] odbywa się przez internet - dodaje Kufel.

Koronawirus pojawił się również w jednej klasie szkoły podstawowej w Chwarstnicy koło Gryfina (Zachodniopomorskie). Tam także uczniowie przeszli na naukę zdalną.

Ponad pół tysiąca nowych zakażeń

Kufel podkreśla, że przestrzeganie zasad sanitarnych zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Jak mówi, w Szczecinie zbierane są ankiety, w których można wyrazić chęć do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Później szczepienia uczniów będą organizowane w samych szkołach albo będą odbywały się wyjścia do punktów, w których będzie można przyjąć dawkę preparatu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że badania potwierdziły 533 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce, zmarło 11 osób z COVID-19.

Nowe zakażenia, o których poinformowano, wykryto u osób z województw: mazowieckiego (63), lubelskiego (61), dolnośląskiego (50), małopolskiego (47), łódzkiego (39), śląskiego (39), zachodniopomorskiego (39), podkarpackiego (35), podlaskiego (30), wielkopolskiego (26), pomorskiego (22), kujawsko-pomorskiego (21), warmińsko-mazurskiego (20), opolskiego (16), lubuskiego (12) i ze świętokrzyskiego (5).

Autor:MAK//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości