TVN24 | Pomorze

"Złapali za kije bejsbolowe i zaczęli ich okładać", dwie osoby z zarzutami. Prokuratura: jednym z podejrzanych żołnierz

TVN24 | Pomorze

Autor:
dk,
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Szczecinie
Do zdarzenia doszło w SzczecinieGoogle Earth Pro
wideo 2/5
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Szczecinie

Prokuratura postawiła dwóm osobom zarzuty po bójce w Szczecinie. Jak informują śledczy, jednym z podejrzanych jest żołnierz. - Złapali za kije bejsbolowe i zaczęli ich okładać - opowiada ojciec jednego z poszkodowanych. Jego syn trafił do szpitala.

Do bójki miało dojść w sobotę około godziny 6 rano w Szczecinie. Sytuację opisał nam pan Jerzy, ojciec poszkodowanego 20-latka. Informację o tym, co się stało przesłał na Kontakt24.

- Syn jeździ taksówką i razem z kolegą pojechali coś zjeść do jednego z lokali. Gdy weszli, to dwaj panowie się awanturowali. Syn z kolegą prosili, żeby się uspokoili i tłumaczył, że są tam też inni ludzie. Tamci złapali za kije bejsbolowe i zaczęli ich okładać. Koledze syna nic nie jest, ma żebra tylko poobijane, a syn trafił do szpitala. Obsługa zaciągnęła syna do łazienki i tam go zamknęła, żeby go już więcej nie bili - relacjonował mężczyzna.

Dodał, że po zatrzymaniu dowiedzieli się, że jednym ze sprawców miał być żołnierz.

Dwie osoby zatrzymane

Skontaktowaliśmy się z Żandarmerią Wojskową w Szczecinie, która przekazała, że sprawę przejęła prokuratura.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie poinformowała w środę, że w tej sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. Rzeczniczka potwierdziła, że jednym z zatrzymanych jest żołnierz. Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z bójką z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im za to do ośmiu lat więzienia.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo. 

Autor:dk, MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości