Wykoleiło się sześć pustych wagonów, uszkodzonych zostało około 100 metrów torów. Koniec utrudnień

Aktualizacja:
Autor:
FC/tok,
tam
Źródło:
PAP, TVN24.pl
Szczecin
SzczecinGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło pod Szczecinem

Koniec utrudnień na linii Szczecin-Dalaszewo, gdzie w środę po południu doszło do wykolejenia sześciu pustych wagonów pociągu towarowego - poinformowali kolejarze. W zdarzeniu uszkodzonych zostało około 100 metrów torów. Nikt nie ucierpiał.

- Po wkolejeniu wagonów i naprawie torów przez służby techniczne PLK został wznowiony ruch pociągów - powiedział w rozmowie z PAP w czwartek Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK. W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 100 metrów torów.

Ruch pociągów był całkowicie wstrzymany, uruchomiono komunikację zastępczą

Do wykolejenia sześciu pustych wagonów doszło w środę około godz. 13, co całkowicie wstrzymało ruch pociągów na tym odcinku. Jak informowały PKP PLK nie doszło do wycieku i nie było zagrożenia dla życia i środowiska

"POLREGIO uruchamia komunikację zastępczą. Autobusy będę kursowały ze stacji Szczecin Podjuchy do Gryfina, Chojny, Kostrzyna. Ze Szczecina Głównego do Podjuch pociągi mają kursować normalnie. Utrudnienia na trasie potrwają prawdopodobnie do późnych godzin wieczornych" - informowało Miasto i Gmina Gryfino.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok, tam

Źródło: PAP, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości