Pomorze

"Rany kłute klatki piersiowej i cięte gardła". Brutalne zabójstwo nad jeziorem

Pomorze

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do prokuratury
Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do prokuraturyTVN24 Szczecin
wideo 2/3

39-latka zginęła od ciosów nożem w pobliżu popularnego kąpieliska w Szczecinie. W sprawie zatrzymano 30-letniego mieszkańca Szczecina. - Wstępne ustalenia wskazują na to, że zaatakował kobietę nożem - informuje nadkom. Alicja Śledziona, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Ulica Kąpieliskowa w Szczecinie, w pobliżu Jeziora Głębokiego, to spokojne, zaciszne zazwyczaj miejsce. W poniedziałek wieczorem doszło tu jednak do krwawych scen.

40 minut resuscytacji

Około godz. 19:30 na numer 112 zadzwonili świadkowie zdarzenia. Mieli oni mówić o rannej kobiecie. Na miejscu policjanci zastali umierającą 39-latkę. Leżała w lasku, tuż obok chodnika.

- Funkcjonariusze rozpoczęli resuscytację, którą kontynuował zespół pogotowia. Niestety po 40 minutach stwierdziliśmy zgon rannej - relacjonuje Maria Flisznik, kierownik filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Jak informuje Flisznik, kobieta miała "rany kłute klatki piersiowej i rany cięte gardła".

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczecina. - Wstępne ustalenia wskazują na to, że zaatakował kobietę nożem - informuje nadkom. Alicja Śledziona, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Wiele znaków zapytania

- Dysponujemy zeznaniami świadków, którzy widzieli zdarzenie. Postępowanie jest prowadzone pod kątem zabójstwa – powiedziała nam nadkom. Śledziona.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie zadano ciosy kobiecie. Ustalono, że jest ona 39-letnią obywatelką Czech.

Zatrzymany 30-latek miał być trzeźwy. Zlecono badania toksykologiczne, by stwierdzić, czy był pod wpływem narkotyków. Na razie nie wiadomo, czy znał się z ofiarą i czy coś ich łączyło. We wtorek ma zostać przesłuchany w prokuraturze. Możliwe, że usłyszy zarzuty.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Szczecin

Pozostałe wiadomości