Kradzione rowery warte ponad 200 tysięcy złotych w mieszkaniu

Pomorze

Policjanci rozbili szajkę złodziei drogich rowerówTVN24/iswinoujscie.pl
wideo 2/4

Świnoujscy policjanci przy współpracy z kolegami z Niemiec rozbili szajkę złodziei drogich rowerów. Trzy osoby trafiły do aresztu, a część rowerów już wróciła do prawowitych właścicieli.

Sąd Rejonowy w Świnoujściu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego podejrzanego o kradzież rowerów oraz jego wspólników. Są nimi dwaj mieszkańcy Świnoujścia - 33-letni i 17-letni.

- Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że aresztowani złodzieje uczynili sobie z kradzieży rowerów stałe źródło utrzymania – powiedziała nam podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Luksusowe bicykle

Policjanci ze Świnoujścia pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy. Dopiero jednak kilka dni temu funkcjonariusze znaleźli dziuplę, w której ukrytych było 30 skradzionych rowerów.

– Ich wstępna szacunkowa wartość wynosi ponad 200 tysięcy złotych. Dodajmy, że przedmiotem kradzieży padały najczęściej rowery elektryczne, a także inne wysokiej klasy tradycyjne jednoślady – przekazał nam st. post. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Kryjówka znajdowała się w mieszkaniu w bloku.

Uważaj, by nie zostać paserem

Policjanci już odnaleźli właścicieli części z odnalezionych rowerów. – Należą głównie do obywateli Niemiec – twierdzi podkom. Gembala. Zostały im zwrócone. Trwają ustalenia reszty poszkodowanych.

Policjanci przypominają także, że za kupienie kradzionego roweru mogą nam grozić konsekwencje prawne – nawet zarzut paserstwa. – Dlatego jeżeli mamy wątpliwości co do legalności pochodzenia rzeczy, która jest nam oferowana, najlepiej powiadomić o tym fakcie policję – radzi st. post Zwierzchowski. – Brak dokumentów lub numeru ramy, a także atrakcyjna cena powinny wzbudzić nasze wątpliwości – mówi policjant.

Jak podkreślają policjanci, w tej sprawie możliwe są kolejne zatrzymania i zarzuty – Śledztwo wciąż trwa.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Świnoujściu