Dwa miliony papierosów w płytach wiórowych. Miały trafić do Szwecji

TVN24

Kontrabanda ukryta była w legalnym ładunkutvn24
wideo 2/6

Zachodniopomorscy celnicy udaremnili przemyt papierosów o rynkowej wartości prawie 1,5 miliona złotych. Miały zostać przetransportowane do Szwecji. Były ukryte w wiórowych płytach.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w nocy 7 lutego (ubiegły czwartek) zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, który zmierzał na prom odpływający ze Świnoujścia do Szwecji.

Na naczepie miał być ładunek laminowanej płyty wiórowej o wadze około 15 ton. Były one ułożone w 34 pakiety, jedna tafla na drugiej. Reakcja psów wyszkolonych do wykrywania wyrobów tytoniowych zaalarmowała jednak celników.

Ładunkowa matrioszka

Po rozpakowaniu jednego takiego pakunku, okazało się, że płyty ułożone pod pierwszą taflą są wycięte w taki sposób, że całość tworzy skrzynię, a w niej schowane są papierosy bez akcyzy.

W sumie w tym transporcie schowanych było 1 milion 997 tysięcy 800 sztuk papierosów o wartości rynkowej 1,4 miliona złotych.

Kierowcy został postawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grożą mu trzy lata więzienia i wysoka grzywna.

Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy podkreśla, że to największa taka kontrabanda wykryta od trzech lat.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Krajowa Administracja Skarbowa