18-letnia Magda pojechała na zakupy i już nie wróciła. Została zamordowana w lesie

Autor:
eŁKa/pop
Źródło:
TVN24 Szczecin
Krzysztof Sierak o dotychczasowych ustaleniach ws. śmierci osiemnastoletniej Magdy
Krzysztof Sierak o dotychczasowych ustaleniach ws. śmierci osiemnastoletniej MagdyTVN24 Łódź
wideo 2/5
TVN24 ŁódźKrzysztof Sierak o dotychczasowych ustaleniach ws. śmierci osiemnastoletniej Magdy (wideo archiwalne)

30-letni Dawid J. został oskarżony o zabicie 18-letniej Magdy. Wywiózł ją do lasu i tam - jak przekazuje prokuratura - udusił. Przyznał się do zbrodni. Nie pierwszej w jego życiu. Gdy miał 14 lat, zabił 13-letnią koleżankę.

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie przeciwko Dawidowi J. Został on oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdy. Za ten czyn grozi kara nie niższa niż 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Pojechała na zakupy, nie wróciła

O okolicznościach zbrodni opowiadał po zatrzymaniu Dawida J., w maju 2021 roku, zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak. Podczas wspólnej konferencji z ministrem Zbigniewem Ziobrą poinformował wtedy, że Magda zaginęła 24 maja, kiedy pojechała skuterem na zakupy. Dwa dni później zaginięcie zgłosił jej ojciec.

- Nie mógł uzyskać żadnego kontaktu z córką – przekazał Sierak.

Policjanci, którzy przystąpili do poszukiwań, skupili się na analizie nagrań z kamer w miejscach, gdzie przejeżdżała Magda. Badali też historię logowań telefonów komórkowych w okolicy. Na podstawie tej pracy wskazali, że prawdopodobnym sprawcą jest Dawid J. Mężczyzna został zatrzymany 29 maja.

- Przyznał się do zabójstwa, ale nie wskazał, jak doszło do tego czynu. Nie wyjaśnił też, co motywowało go do popełnienia zbrodni – przekazał Sierak.

Zastępca prokuratora generalnego powiedział, że mimo tej postawy śledczym udało się ustalić, jak wyglądały ostatnie minuty życia Magdy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa Magdy
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa Magdy31.05 | 18-latka wyszła tydzień temu na zakupy i ślad po niej zaginął. W niedzielę policja zakończyła poszukiwania. Jak informuje prokuratura, znaleziono ciało kobiety - została zamordowana.tvn24

- Miała problem z odpaleniem skutera. Sprawca zaproponował, że ją podwiezie. Zabrał ją do lasu, gdzie dokonał zabójstwa poprzez jej uduszenie, a następnie ukrył jej ciało przy korzeniach drzew, przykrywając liśćmi – przekazał Sierak.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zabił już wcześniej

To nie pierwsza zbrodnia Dawida J. Poprzednią popełnił w 2006 roku. Miał wówczas 14 lat, ale koleżanki ze szkoły mówiły nam wówczas, że był wobec nich napastliwy już wcześniej.

Jego pierwszą ofiarą była 13-letnia koleżanka z klasy. Początkowo w śledztwie występował jako świadek – skłamał policjantom, że widział, jak Sylwia wsiadła do obcego samochodu. Potem okazało się, że ślady DNA na ciele ofiary bezsprzecznie wskazują, że to on najpierw zgwałcił, a potem zabił 13-latkę. 50 dni od odnalezienia ciała dziewczynki zatrzymano Dawida.

Trafił do poprawczaka. Podczas przepustek miał dopuszczać się kolejnych przestępstw – między innymi molestować swoją rodzoną siostrę, zaatakować młodą kobietę. W 2012 roku wyszedł na wolność i wrócił do rodzinnej miejscowości. Rodzina zamordowanej opowiadała nam wówczas, że musi go oglądać każdego dnia, a po młodym wówczas mężczyźnie nie widać żadnych wyrzutów sumienia.

Autor:eŁKa/pop

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości