TVN24 | Pomorze

"Moi koledzy się topią". Policja: młodzież złamała wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Warmińsko-mazurska policja ostrzega: zachowaj rozsądek nad wodątvn24
wideo 2/8
tvn24Warmińsko-mazurska policja ostrzega: zachowaj rozsądek nad wodą

Policja poinformowała o zdarzeniu, jakie miało miejsce na jeziorze Świętajno (województwo warmińsko-mazurskie). Grupa młodzieży wypłynęła rowerem wodnym na środek zbiornika. Dwóch mężczyzn zaczęło się topić. Tym razem mieli szczęście.

Jak relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w ubiegły piątek (26 czerwca) około godz. 16 na numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta. Zgłaszająca była na środku jeziora Świętajno w miejscowości Warchały.

- Moi koledzy się topią. Jesteśmy na środku jeziora! Jeden nie umie pływać! Nie mają kapoków – miała krzyczeć kobieta. Mężczyźni byli wraz z dzwoniącą koleżanką na rowerku wodnym, z którego zeszli.

"Nieostrożność i alkohol"

Okazało się, że jeden z nich – ten, który nigdy nie uczył się pływać – co prawda założył kamizelkę ratunkową, ale założył ją nieprawidłowo, kapok zsunął się i odpłynął.

Na szczęście w pobliżu przepływał kajakarz, który zauważył sytuację i pomógł tonącym. Po chwili na miejscu byli też funkcjonariusze, którzy wyciągnęli mężczyzn z wody.

- Młodzież złamała wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Gdyby nie szybka reakcja świadka i służb, mogło dojść do tragedii – ocenia sierżant Cyganiuk. – Z analizy przypadków utonięć na obszarach wód powszechnie dostępnych wynika, że głównymi przyczynami tych wypadków były nieostrożność i alkohol. Należy zawsze pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może okazać się groźnym i niebezpiecznym żywiołem – przypomina policjantka.

Google Maps

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości