TVN24 | Pomorze

Znaleźli go na budowie, ledwo trzymał się na nogach. Był poraniony, ale z kolczatką na szyi

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Świecie. Herkules, ranny pies ze schroniska, szuka nowego domu
Świecie. Herkules, ranny pies ze schroniska, szuka nowego domu
wideo 2/5
Świecie. Herkules, ranny pies ze schroniska, szuka nowego domu

Herkules był poraniony, osłabiony i słaniał się na nogach. Został znaleziony na budowie przed strażników miejskich ze Świecia (Kujawsko-Pomorskie). W opłakanym stanie trafił pod opiekę schroniska dla zwierząt. Potrzebuje porządnej karmy i tymczasowego domu.

W piątek (1 lipca) straż miejska ze Świecia otrzymała zgłoszenie o rannym psie biegającym po ulicy Chabrowej. Strażnicy odnaleźli go na budowie, gdzie najprawdopodobniej szukał schronienia. Zwierzę było ranne, osłabione i ledwo trzymało się na nogach.

Herkules, bo tak został nazwany, trafił pod opiekę świeckiego schroniska dla zwierząt. Zajęła się nim weterynarz, która ogoliła mu grzbiet, by ocenić jak poważne są rany i pozbyć się mad, które żerowały na nim.

- Herkules był pogryziony przez pchły. Sącząca się krew z rozdrapanych ran zwabiła muchy, które zrobiły to, co robią w takiej sytuacji. Złożyły jaja. Pies cierpiał długo. Był czyjś, bo czyjeś ręce założyły mu na szyję tę przeklętą kolczatkę. Ktoś upewnił się, że pies nie pozbędzie się kolczatki, bo ześrubował ją na tyle, żeby nie przeszła przez głowę. Jeszcze zwisał kawałek łańcucha - czytamy we wpisie Schroniska dla Zwierząt w Świeciu umieszczonym w mediach społecznościowych.

Apel o pomoc

Pies był kąpany przez kilkadziesiąt minut. Pracownicy schroniska, na tyle na ile mogli, pozbyli się wszechobecnych mad. Jak podkreślają, Herkules poddawał się wszystkim zabiegom, jednak w jego oczach widać było rezygnację.

- Dostał środki owadobójcze. W tej chwili przebywa w klatce w garażu straży miejskiej. Przychodzimy do niego. Wyprowadzamy na krótki spacer, wymieniamy koce. Teraz wygląda lepiej. Zaczął delikatnie merdać ogonem i jeść. Skóra nie jest już tak zaogniona. Nadal nie wiemy jednak czy przeżyje - czytamy dalej we wpisie.

Stan Herkulesa nieco się poprawił, ale zwierzę potrzebuje wsparcia - przede wszystkim w postaci porządnej karmy, witamin oraz tymczasowego domu.

Karmę można zostawiać w siedzibie straży miejskiej przy ul. Wojska Polskiego 124 w Świeciu lub w gabinecie weterynaryjnym przy ulicy Podgórnej w Świeciu. Gdyby ktoś chciał pomóc, to można się z również kontaktować bezpośrednio ze schroniskiem pod numerem telefonu 502 280 826.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Schronisko dla Zwierząt w Świeciu - Wolontariat

Pozostałe wiadomości