TVN24 | Pomorze

Potrącił wózek z bliźniakami. "Zapytał, czy wszystko w porządku i odjechał", szuka go policja

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Kierowca potrącił wózek z dziećmi
Kierowca potrącił wózek z dziećmiTVN24
wideo 2/8
TVN24Kierowca potrącił wózek z dziećmi

Kierowca samochodu ciężarowego potrącił w Świdwinie (Zachodniopomorskie) wózek z bliźniakami. - Po chwili zatrzymał się, dopytał babcię dzieci, czy wszystko jest w porządku. Kiedy kobieta powiedziała, że tak, odjechał - informuje policja. Funkcjonariusze szukają świadków i sprawcy zdarzenia.

Siódmego czerwca około godziny 15.30 kierowca potrącił pieszych na przejściu przez ulicę Drawską.

- W trakcie manewru skręcania kierujący samochodem ciężarowym z naczepą zahaczył wózek dziecięcy. Po chwili zatrzymał się, dopytał kobiety (prowadzącej wózek- red.) czy wszystko jest w porządku, po czym odjechał z miejsca zdarzenia - przekazała st. asp. Katarzyna Kopacz z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Dodała, że kobieta z dziećmi przechodzili przez przejście dla pieszych mając zielone światło.

Policja poszukuje świadków zdarzeniaKPP w Świdwinie

Policja poszukuje kierowcy i świadków

Kopacz poinformowała, że w wózku były bliźnięta. Była z nimi ich babcia i to ona powiedziała kierowcy, że dzieciom nic się nie stało. Kiedy kierowca odjechał, na miejsce mimo wszystko wezwano karetkę pogotowia. Nie stwierdzono obrażeń u dzieci.

Teraz policja poszukuje świadków zdarzenia i samego kierowcy. Jak przekazała st. asp. Katarzyna Kopacz, potrącenie zakwalifikowano jako kolizję z artykułu 86 paragraf 1 kodeksu wykroczeń.

- Grozi za to zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lat trzech i kara grzywny do pięciu tysięcy złotych - tłumaczyła.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Prosimy wszystkie osoby będące bezpośrednimi świadkami tego zdarzenia lub posiadające istotne informacje (w tym numery rejestracyjne pojazdu) o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdwinie, ul. Królowej Jadwigi 2 lub pod nr tel 47 78 44 528, 47 78 44 511, 112 lub mailowo na adres sekretariat.swidwin@sc.policja.gov.pl

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Świdwinie

Pozostałe wiadomości