Strzały w parku. Starsza kobieta raniona śrutem w twarz

Pomorze

Aktualizacja:
Kobieta została postrzelona w parku w Drawsku Pomorskimtvn24
wideo 2/3

Ktoś strzelał z wiatrówki w parku Chopina w Drawsku Pomorskim. 79-letnia kobieta została raniona śrutem w twarz. Policja przesłuchała w tej sprawie dwóch 16-latków.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kobiecie, która została raniona w twarz w parku Chopina w Drawsku Pomorskim - poinformowała w sobotę w rozmowie z TVN24 asp. sztab. Katarzyna Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Do zdarzenia miało dojść w sobotę około godz. 8 rano.

Postrzelona przypadkiem?

Interwencję na miejscu zdarzenia podjęli policjanci i straż miejska. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 79-letnia mieszkanka Drawska Pomorskiego została raniona śrutem w policzek. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kobieta została przewieziona do szpitala w Szczecinie - dodała policjantka.

- Bardzo szybko ustaliliśmy, że związek ze sprawą mógł mieć 16-letni chłopak, mieszkaniec Drawska Pomorskiego. Został zatrzymany - zaznacza asp. sztab. Żych.

Wieczorem w asyście policjantów na komendę przyjechał drugi 16-latek z matką. On także miał uczestniczyć w zdarzeniu.

Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, chłopcy tłumaczyli, że strzelali z wiatrówki do butelek. Nie celowali do kobiety, miała ona zostać postrzelona przypadkiem.

Sprawa została przekazana prokuraturze. Śledczy będą ustalali szczegóły zdarzenia. Sprawa trafi najprawdopodobniej do sądu dla nieletnich.

Autor: kk/eŁKa/adso/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: www.drawskopomorskie.com