Jest podejrzany o uduszenie partnerki podczas kłótni. 79-latkowi grozi dożywocie

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Do zabójstwa doszło w miejscowości Stary ChwalimGoogle Maps
wideo 2/4
Google Mapsmapka zachodniopomorskie

79-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej 72-letniej partnerki w ich mieszkaniu w Starym Chwalimiu (województwo zachodniopomorskie). Mężczyzna tłumaczył śledczym, że chwycił kobietę za szyję w nagłej złości podczas kłótni i udusił. Podejrzany trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie przekazał we wtorek, że Prokuratura Rejonowa w Szczecinku przedstawiła 79-letniemu Józefowi K. zarzut zabójstwa jego 72-letniej partnerki. - 79-latek został przesłuchany w szczecineckiej prokuraturze w poniedziałek. Złożył wyjaśnienia – powiedział Gąsiorowski.

Jak dodał, mężczyzna przyznał się do winy.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu dla Józefa K., który został rozpatrzony we wtorek rano. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratury - przekazał Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Sam zgłosił się na policję

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Podejrzany przekazał śledczym, że razem z partnerką kupili mieszkanie w Starym Chwalimiu. 72-latka zajęła je na stałe, a on do niej przyjeżdżał z Nowogardu. 79-latek tłumaczył, że od kilku dni kobieta była na niego zdenerwowana, pokrzykiwała, nie wyjaśniając dlaczego.

W nocy z soboty na niedzielę doszło między nimi do kłótni. 79-latek miał tłumaczyć w prokuraturze, że w nagłej złości chwycił kobietę za szyję i udusił. Ciało położył na łóżku. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdzają jego wersję zdarzeń. Po zabójstwie, w niedzielę 79-latek pojechał do Nowogardu. Zanim sam zgłosił się na policję i został zatrzymany, powiedział o zbrodni swoim bliskim.

Grozi mu dożywocie.

Do zabójstwa doszło w miejscowości Stary Chwalim

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps