Tragiczny pożar mieszkania, nie żyje mężczyzna

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaruKPP Starogard Gdański
wideo 2/5
KPP Starogard GdańskiŚledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru

W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie) wybuchł pożar. Zginął 57-letni mężczyzna. Strażacy musieli ewakuować też innych mieszkańców.

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ulicy Magazynowej w Starogardzie Gdańskim. - Oficer dyżurny miejscowej komendy kilka minut przed północą otrzymał informację o pożarze mieszkania w jednym z parterowych budynków wielorodzinnych – przekazał aspirant sztabowy Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i jednostki straży pożarnej. Potrzebna była ewakuacja mieszkańców.

- Podczas akcji gaśniczej ratownicy w jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego mężczyznę, który mimo natychmiast podjętej reanimacji zmarł – poinformował Kunka.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał 57 lat.

Zmarł 57-letni mężczyznaKPP Starogard Gdański

Przyczyny pożaru bada policja i prokuratura

Oficer prasowy przekazał, że przyczynę zgonu mężczyzny potwierdzi teraz sekcja.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, ustalili tożsamość zmarłego oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu przyczyny pożaru. Śledztwo w tej sprawie prowadzi starogardzka prokuratura – dodał Kunka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Tragiczny pożar w Starogardzie GdańskimKPP Starogard Gdański

W okresie jesienno-zimowym częstą przyczyną pożarów jest zaprószenie ognia przez nieprawidłowe obchodzenie się z ogniem lub nieprawidłowe rozpalanie pieca. Aby nie doprowadzić do powstania pożaru, policjanci apelują o zachowanie środków ostrożności: - rozpalajmy ogień w piecu zgodnie z instrukcją obsługi posiadanego przez ciebie pieca; - nie gromadźmy wokół pieca papierów, drewna czy innych łatwopalnych materiałów; - nie używajmy do rozpalania łatwopalnych cieczy; - nie pozostawiajmy palącego się pieca bez nadzoru.

Pożar wybuchł w budynku przy ulicy Magazynowej w Starogardzie Gdańskim

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Starogard Gdański