Pięciotygodniowa dziewczynka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Matka i jej współlokatorka z zarzutami

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Prokurator Duszyński o obrażeniach niemowlęcia ze Starogardu Gdańskiego
Prokurator Duszyński o obrażeniach niemowlęcia ze Starogardu Gdańskiegotvn24
wideo 2/7
tvn24Prokurator Duszyński o obrażeniach niemowlęcia ze Starogardu Gdańskiego

Niemowlę trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Lekarze zawiadomili prokuraturę, a ta postawiła zarzuty usiłowania zabójstwa dwóm kobietom, w tym matce dziecka.

Jak informuje Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 26 maja lekarze z Wojewódzkiego Szpitala w Gdańsku powiadomili śledczych o tym, że przyjęli na oddział pięciotygodniową dziewczynkę. Niemowlę miało ciężkie obrażenia głowy oraz krwiak na ramieniu.

Ponieważ obrażenia świadczyły, że obrażenia dziecka mogły być efektem przemocy ze strony innej osoby i zagrażały jego życiu, wszczęto postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa. Grozi za to nawet dożywocie.

Areszt dla jednej z kobiet

– W związku z tym zdarzeniem, na polecenie prokuratora, funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania dwóch osób, to jest matki dziecka oraz osoby wspólnie z nią mieszkającej - przekazuje nam Duszyński. Obie kobiety - mieszkanki Starogardu Gdańskiego - usłyszały zarzuty i dla obu z nich prokurator wystąpił o trzymiesięczny areszt.

W poniedziałek 30 maja sąd przystał na areszt tylko dla kobiety mieszkającej z matką dziecka. Jak dodaje prokurator, "z uwagi na charakter sprawy oraz ze względu na dobro śledztwa, na tym etapie postępowania, więcej informacji nie możemy udzielić".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości